Sopot moje miasto

Święto Wojska Polskiego w Sopocie

Jutro, 15 sierpnia, odbędą się w Sopocie obchody Święta Wojska Polskiego. O godzinie 12.30 rozpocznie się msza święta w kościele pw. Św. Jerzego. Potem, o 13.45 nastąpi złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej w Parku Sanitariuszki Inki. Uroczystości i msza św. odbędą się z udziałem wojskowej asysty honorowej, którą zapewni kompania honorowa 33. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Gdyni.

Sopocka woda kranowa dla zdrowia i ochłody

Pierwszy sopocki wodopój został zainstalowany przy Operze Leśnej już 1971 r. Na przestrzeni kolejnych lat miasto podłączało kolejne zdroje. Obecnie w Sopocie działa 13 takich urządzeń. W 2016 r. miejska Spółka AQUA-Sopot zamontowała kolejnych 6 sztuk.

Goście z Białorusi w Sopocie

W ramach współpracy ze Związkiem Polaków na Białorusi, od 26 do 29 sierpnia 2018 r. w Sopot gościć będzie 20 nauczycieli i działaczy Związku Polaków na Białorusi. Grupa zakwaterowana będzie w Domu Studenckim nr 7, ul. Armii Krajowej 111 Sopot.

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 8 do 14 sierpnia planowane są prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym.

Wolne miejsca do parkowania przy Urzędzie Miasta

Od 1 sierpnia parking znajdujący się za budynkiem sopockiego Urzędu Miasta obsługiwany jest przez Spółdzielnię Socjalną Kooperacja. Dzięki temu interesanci, którzy przyjeżdżają do magistratu, mają szansę zaparkować auto, by swobodnie załatwić swoje sprawy. Efekty są już widoczne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...