Rodzinny Sopot

Rekrutacja do przedszkoli i podstawówek

W piątek, 1 marca rozpocznie się proces rekrutacji do sopockich przedszkoli. Aplikacje będzie można składać do 29 marca br. (do godz. 15.00). Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 24 kwietnia br. o godz. 12.00. Miasto Sopot przygotowało ok. 730 miejsc w przedszkolach, co powinno zapewnić pełną dostępność do edukacji przedszkolnej dla sopockich dzieci w wieku 3 do 6 lat.

Lodowisko na molo zamknięte, jest za ciepło

Z uwagi na warunki atmosferyczne – wysokie temperatury – lodowisko zostało zamknięte do odwołania.

Odkryj pasję i kreatywność

Pracownia Rękodzieła i Kreatywnego Dziecka (zajęcia plastyczne) mieszcząca się w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia, które odbywają się we wtorki w godz. 16.00-17.30 oraz w środy w godz. 16.00-18.00. 

Kulturalnie, na sportowo i z historią, czyli ferie w Sopocie

Przez dwa tygodnie zimowego odpoczynku (11-24 lutego) wszystkie dzieci, które zostaną na ferie w mieście, na pewno nie będą się nudzić. Sopockie instytucje kulturalne i sportowe przygotowały różnorodne zajęcia. Będzie można m.in. zagrać na flecie, stworzyć własny bajkową mapę miasta czy usiąść przy kole garncarskim. Albo pojeździć na nartach i łyżwach (jak pogoda dopisze), zagrać w piłkę nożną, rugby lub tenisa.

Łyżwy z widokiem na morze

20 grudnia ruszy sztuczna ślizgawka na molo – prawdopodobnie jedyny tego typu obiekt w Polsce, na którym podczas jazdy można podziwiać morze. To ciekawa propozycja na aktywne spędzenie wolnego popołudnia. Start o godz. 16.00. Zapraszamy całe rodziny. Pierwszego dnia tradycyjnie wejście na lód jest bezpłatne (zgodnie z godzinami otwarcia).

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...