Rodzinny Sopot

Asystent wspiera osoby z niepełnosprawnościami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie oferuje dodatkowe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin – pomoc Asystenta Osoby z Niepełnosprawnością. W zależności od potrzeb oraz indywidualnej sytuacji asystent udziela wsparcia m.in. w rozwijaniu umiejętności samodzielnego dbania o swoje otoczenie oraz zaspokajanie własnych potrzeb, nawiązywaniu kontaktów społecznych, a także w aktywizacji zawodowej.

Konkurs plastyczny na 100-lecie niepodległości

W setną rocznicę odzyskania przez Polską niepodległości, Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie ogłasza konkurs plastyczny: „Moja Polska – 100 lat Niepodległej”.

By rozwijać pasje – zajęcia w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie zaprasza zarówno dzieci, jak i młodzież na dodatkowe zajęcia. Przygoda ze sztuką, sportem i nauką w pracowniach MDK jest bezpłatna.

Nowe pracownie dostępne dla osób poruszających się na wózkach

Od 1 października 2018 r. oferta Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego MOPS Sopot została wzbogacona o nową Pracownię Arteterapii oraz Salę Doświadczania Świata. Miejsca te są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, poruszającymi się na wózkach.

Bezpłatna komunikacja dla dzieci i młodzieży – zasady

Od 1 czerwca dzieci i młodzież w wieku do 20 lat korzystają bezpłatnie z komunikacji miejskiej na terenie Sopotu. Bezpłatne przejazdy dla uczniów uzależnione są nie od miejsca nauki, a od miejsca zamieszkania (decyduje adres podany w legitymacji ucznia). Poniżej zasady korzystania z bezpłatnych przejazdów.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...