Aktywny Sopot

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

To wyścig dla szybkich, odważnych twardzieli – tak komentują rozgrywane w Sopocie wyścigi górskie zawodnicy. Po raz 21 najszybsi polscy kierowcy startujący w wyścigach górskich pojawią się w centrum Trójmiasta, żeby zmierzyć się z liczącą 3050 metrów trasą 21. Grand Prix Sopot – Gdynia, na której rozegrane będą 9 i 10 Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To niezwykła okazja, nie tylko dla fanów sportów motorowych, do zobaczenia aut, których moc nierzadko przekracza 700 KM. Udział w wyścigu zapowiada cała polska czołówka; po 8 rundach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski szanse na tytuły mistrzowskie w klasyfikacji generalnej cyklu ma aż trzech kierowców: Mistrz Polski 2017 Waldemar Kluza ( Skoda Fabia), Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer) i debiutujący w tym sezonie Zakopiańczyk, Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer). Tak więc nadmorski wyścig i kończące sezon rundy rozgrywane w Korczynie k. Krosna rozstrzygną o tym, kto stanie na najwyższym stopniu podium.

Mistrzowie deski w Sopocie

W drugiej połowie sierpnia w Sopocie pojawią się najlepsi windsurferzy z Europy i świata. Wezmą udział w ERGO Hestia Championships, Mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie RS:X juniorów i seniorów. Regaty odbędą się od 19 do 25 sierpnia i będą również okazją do uświetnienia 35. rocznicy Sopockiego Klubu Żeglarskiego.

Turniej Tenisowy Sopot Open

Turniej tenisowy Sopot Open, w randze Challenger ATP, odbędzie się na kortach ziemnych Klubu Tenisowego Arka w Gdyni od 30 lipca do 5 sierpnia 2018 r. Turniej główny poprzedzą eliminacje rozgrywane w dniach 28-29 lipca.

Sopot Beach Rugby, czyli z jajem na plaży

Od 3 do 5 sierpnia na sopockiej plaży rządzić będzie rugby. Sopot Beach Rugby, jeden z największych tego rodzaju turniejów w Polsce, odbędzie się w ramach XXVI Memoriału im. Edwarda Hodury.

Wyścigi pływackie dookoła molo – UWAGA! ZMIANA TERMINU

W związku z wykwitem sinic na sopockich kąpieliskach termin pierwszego wyścigu pływackiego zostaje przełożony z 28 lipca na 11 sierpnia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...