Aktualności

Sopotkowo przyjęło zwierzęta

Bezpańskie psy i koty z sopockiego schroniska, trafiły już do nowego domu – schroniska dla bezdomnych zwierząt „Sopotkowo”. Zwierzęta dziś zostały przewiezione lub przeprowadzone. Dziś też spędzą pierwszą noc w ekskluzywnych warunkach.

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

To wyścig dla szybkich, odważnych twardzieli – tak komentują rozgrywane w Sopocie wyścigi górskie zawodnicy. Po raz 21 najszybsi polscy kierowcy startujący w wyścigach górskich pojawią się w centrum Trójmiasta, żeby zmierzyć się z liczącą 3050 metrów trasą 21. Grand Prix Sopot – Gdynia, na której rozegrane będą 9 i 10 Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To niezwykła okazja, nie tylko dla fanów sportów motorowych, do zobaczenia aut, których moc nierzadko przekracza 700 KM. Udział w wyścigu zapowiada cała polska czołówka; po 8 rundach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski szanse na tytuły mistrzowskie w klasyfikacji generalnej cyklu ma aż trzech kierowców: Mistrz Polski 2017 Waldemar Kluza ( Skoda Fabia), Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer) i debiutujący w tym sezonie Zakopiańczyk, Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer). Tak więc nadmorski wyścig i kończące sezon rundy rozgrywane w Korczynie k. Krosna rozstrzygną o tym, kto stanie na najwyższym stopniu podium.

Święto Wojska Polskiego w Sopocie

Jutro, 15 sierpnia, odbędą się w Sopocie obchody Święta Wojska Polskiego. O godzinie 12.30 rozpocznie się msza święta w kościele pw. Św. Jerzego. Potem, o 13.45 nastąpi złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej w Parku Sanitariuszki Inki. Uroczystości i msza św. odbędą się z udziałem wojskowej asysty honorowej, którą zapewni kompania honorowa 33. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Gdyni.

Ostatni Mohikanin na Grodzisku

XVIII wiek. Francja i Wielka Brytania walczą o panowanie w Ameryce Północnej. Po czyjej stronie staną Indianie? Zapraszamy na festyn historyczny realizowany we współpracy z trójmiejską grupą rekonstruktorów – Konfederacją Tomahawki i Muszkiety. Wstęp wolny. Blade twarze wchodzą na własną odpowiedzialność. Howgh!

Maraton Solidarności przebiegnie przez Sopot

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w związku z biegiem XXIV Orlen Maraton Solidarności, w środę, 15 sierpnia br. w godzinach 9.45 do 11.15 nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu na Alei Niepodległości w kierunku Gdańska. Spowoduje to brak możliwości przekraczania jezdni Alei Niepodległości pomiędzy Górnym a Dolnym Sopotem. Sygnalizacja świetlna we wspomnianym ciągu na obu kierunkach będzie nadawała sygnał żółty pulsujący.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...