Automaty na elektrośmieci

Pojeknik do segregacji elektrośmieci
Fotobank.PL/UMS

Sopocianie z dużym zaangażowaniem i sporą skutecznością dbają o środowisko naturalne, m.in. segregując odpady. Dzięki temu w kurorcie mamy jedne z najwyższych w kraju wskaźników segregacji, zdecydowanie przekraczające normy jakie nakłada na nas Unia Europejska. By ułatwić mieszkańcom skuteczną segregację, Sopot kupił 4 urządzenia do gromadzenia małogabarytowych elektroodpadów. Koszt urządzeń to 78 164,04 zł.

Urządzenia te służą do segregacji odpadów takich  jak: żarówki, baterie, płyty CD, telefony komórkowe, ładowarki, telefony komórkowe, kartridże itp. w oddzielnych, oznaczonych komorach.

Specyfikacja techniczna:

Wyprodukowane są z wysokiej jakości stali, pokrytej odporną na zdrapywanie (rysowanie) farbą, laminowane szkło 4+4mm wysokiej odporności i bezpieczeństwa.

Punkt Elektroodpadów  zawiera 7 plastikowych, osobnych tub, każda 33 litry do zbierania 7 różnych małych, domowych odpadów. 

Otwory wrzutowe: wielkością i kształtem dopasowane są do odpowiednich odpadów: żarówka, bateria, płyty CD, kasety VHS, telefony, ładowarki, kartridże, itp.

 

Rozmiary urządzenia nie powinny przekraczać:

  • szerokość: 1,5 m
  • wysokość: 2,5 m
  • głębokość 40 cm
  • waga: 150 kg.

Miejsca ustawienia:

  1. 23 Marca 77c przy siedzibie spółdzielni
  2. Mickiewicza 48-50 przy garażach
  3. Mazowiecka 22  parking przy pawilonie handlowym
  4. Kolberga  przy sklepie Merkus

 

„W mieście konsekwentnie dbamy o środowisko, a Sopocianie od wielu lat segregują odpady. Nowe punkty mają mieszkańcom to ułatwić oraz zachęcić tych, którzy dotychczas nie segregowali elektroodpadów, a zwłaszcza baterii. Często nie mamy czasu aby z pojedynczą żarówką czy baterią udać się do Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych, który mieści się w Sopocie przy Al.  Niepodległości 723. Z braku czasu trafiają one do odpadów zmieszanych. Z myślą o tych mieszkańcach zainwestowaliśmy w nowoczesne, automaty do zbieranie tego typu śmieci. W roku chcemy dostawić kolejne punkty zbierania elektroodpadów” – informuje Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...